Okablowanie światłowodowe dla szaf automatyki

Wykonanie instalacji światłowodowej dla szaf automatyki w przemyśle odróżniają od rozwiązań telekomunikacyjnych i informatycznych trzy elementy:

  • ograniczona ilość miejsca w rozdzielnicach i szafach,
  • zmienna temperatura i wilgotność
  • rodzaj zasilania urządzeń aktywnych w szafach.

Czynniki te warunkują warunkuje zastosowanie specyficznych przełącznic oraz urządzeń aktywnych, switchy lub mediakonwerterów.
Przełącznice montowane na szynę din wymagają weryfikacji głębokości od drzwi, oraz „zgubienia zapasu kabla”, osprzęt aktywny certyfikacji do pracy w szerszym zakresie temperatur (-5; +70st.C) oraz zasilania 48V lub specyficznie 24 V
W automatyce polecamy rozwiązania firmy MOXA lidera wśród urządzeń przemysłowych, Switche Moxa działają na w kontenerach kolejowych i operatorów przesyłowych sieci zasilających i gazowych. Rozwiązania te są sprawdzone oraz bardzo często posiadają wbudowane złącza światłowodowe i nie wymagają stosowania wkładek SFP /SFP+ GBic. Switche Moxa pozwalają też na zasilanie z siłowni i układów jednorodnego zasilania automatyki.

W rozwiązaniach budżetowych Klienci czasami stosują sprzęt biurowy, który nie daje gwarancji działania w dużych wilgotnościach i zmiennych temperaturach oraz wymaga zasilania z napięcia 230V