Pomiar zasięgu sieci bezprzewodowej

Firma RATIO korzystając ze światowej klasy narzędzi firmy Ekahau zapewnia na najwyższym poziomie wykonawstwo przemysłowych sieci bezprzewodowych, a także ich diagnostykę, rozbudowę i rozwiązywanie bieżących problemów.

Z roku na rok zwiększa się liczba zakładów przemysłowych, dla których ciągłe i bezawaryjne działanie sieci bezprzewodowej stanowi jeden z krytycznych czynników funkcjonowania systemu komunikacyjnego firmy. Procesy wytwarzania, składowania oraz transportu materiałów, towarów i produktów w coraz szerszym stopniu wykorzystują sieci wi-fi, przy tym realizowane są zwykle w halach przemysłowych, gdzie wpływ działających urządzeń, stalowych konstrukcji, wysokich i niskich temperatur czy zapylenia, to tylko część długiej listy czynników zakłócających właściwe działanie sieci. W wielu wypadkach wadliwe działanie sieci bezprzewodowej oznacza zatrzymanie całego zakładu.

WLAN w dużych obiektach

Hale produkcyjne, obiekty wielkopowierzchniowe, magazyny wysokiego składowania, ale także hotele, biurowce i szkoły – wszędzie tam nabiera znaczenia zarówno zoptymalizowane projektowanie jak i profesjonalne wykonanie i utrzymanie sieci wi-fi.
Należy zwrócić uwagę, że sieci te nie są inwestycjami typu „wykonaj i zapomnij”. Ilość zmiennych czynników zakłócających sprawia, że w funkcjonowaniu każdej sieci bezprzewodowej okresowo będą pojawiać się problemy z dostępnością. Dlatego szczególnego znaczenia nabiera możliwość zdalnego dostępu i korygowania parametrów poszczególnych urządzeń, tym bardziej, że wiele zakładów korzysta w tym zakresie z usług firm zewnętrznych.
W porównaniu do przestrzeni biurowej, gdzie źródła możliwych zakłóceń są stosunkowo łatwo identyfikowalne (np. instalacje alarmowe, kamery bezprzewodowe, kuchenki mikrofalowe itp.), a ich wpływ niewielki, w przypadku obiektów przemysłowych znajdziemy wiele maszyn i urządzeń generujących sygnały radiowe o częstotliwościach zbliżonych do tych używanych przez Wi-Fi.
Zarówno projektowanie jak i wykonanie sieci bezprzewodowych działających w takich warunkach stanowi duże wyzwanie i wymaga zastosowania specjalistycznych narzędzi.

RATIO – 25 lat doświadczenia w sieciach standardu 802.11……

Firma RATIO już od dwudziestu pięciu lat zajmuje się szeroko rozumianą infrastrukturą sieciową, zapewniając sprawną komunikację. Dzięki zebranemu doświadczeniu jest w stanie sprostać najwyższym wymaganiom, jakie stawiają klienci. Wykorzystując narzędzia światowego lidera firmy Ekahau, w tym Ekahau Sidekick, projektuje, optymalizuje i utrzymuje sieci wi-fi o wysokim poziomie złożoności.
Oferta RATIO obejmuje wszystkie etapy realizacji i utrzymania sieci bezprzewodowych. Już na etapie projektowania instalacji zapewnia audyt i precyzyjne pomiary występujących zakłóceń, co z jednej strony pozwala na znaczne oszczędności poprzez optymalizację niezbędnej ilości punktów dostępu, z drugiej natomiast identyfikuje wszelkie potencjalne zagrożenia i ewentualną konieczność wzmocnienia sygnału w krytycznych lokalizacjach.
Wykwalifikowane ekipy instalacyjne z wieloletnim doświadczeniem zdobytym przy obsłudze wielu bardzo wymagających klientów realizują zadania nie zakłócając normalnej pracy zleceniodawcy.
Także po zakończeniu prac i uruchomieniu sieci Wi-Fi poza standardowym serwisem gwarancyjnym RATIO oferuje usługi stałego nadzoru, okresowej diagnostyki i serwisowania sprzętu, a w razie potrzeby – także rozbudowy sieci.

RATIO – wiarygodny partner w budowie sieci bezprzewodowych

Podążając za najnowszymi i najnowocześniejszymi rozwiązaniami RATIO największą wagę przykłada do rzetelności i wiarygodności w kontaktach z Klientami. Wielu z nich współpracuje z firmą od wielu lat potwierdzając, że te starania są skuteczne.
Od samego początku specjalizujemy się we wszelkich robotach związanych z techniką sieciową. Potrafimy ocenić, zrozumieć i zaspokoić potrzeby komunikacyjne klientów biznesowych i dopasować do nich najbardziej skuteczne i ekonomiczne rozwiązania.
Realizując i obsługując sieci Wi-Fi dla bardzo zróżnicowanych grup Klientów RATIO zdobyło umiejętności i doświadczenie, które pozwalają na podejmowanie się najtrudniejszych zadań, zapewniając zawsze Wireless Fidelity czyli „bezprzewodową dokładność”.

Bezpieczna i wydajna sieć bezprzewodowa w biurze, domu, magazynie, …, wszędzie

Ludzie się przemieszczają, chcą korzystać z internetu, drukarek, baz danych czy programów – dobrze zaprojektowana i wykonana sieć bezprzewodowa umożliwia im bezprzerwową i wydajną pracę.

projekt sieci WIFI

• określenie aplikacji działających w środowisku sieciowym i ilości użytkowników
• wybór urządzeń i ich wstępne rozmieszczenie pod kątem pojemności urządzeń,
• analiza tłumienia nietypowych przeszkód na drodze sygnału radiowego
• dokładne usytuowanie anten za pomocą Ekahau Sidekick na rzucie budynku.

okablowanie sieci bezprzewodowych

Paradoksalnie znaczące dla budowy sieci WiFi jest dobrej jakości okablowanie, wynikającego z projektu sieci, obecnie wykonujemy okablowanie głównie kklasy E i EA ( CAt6 i 6A) lub wyższej w obiektach przemysłowych i wielkopowierzchniowych, magazynach wysokiego składowania, hotelach, biurach, szkołach.

POE i 10 Gbit dla WLAN

Wykonujemy okablowanie AP umożliwiające zasilanie urządzeń w standardzie POE, oraz instalacje światłowodowe umożliwiające transmisje z prędkością 10GBit dla instalacji LAN i Access Pointów oraz budowę szaf PPD oddalonych od serwerowni na znaczne odległości.

montaż urządzeń

Konfigurujemy sieci bezprzewodowe z roamingiem, zabezpieczeniem przepustowości dla kolektorów danych (np. Zebra MC9200), sieci otwarte z filtrowaniem zawartości, logowaniem ruchu i użytkowników. Oferujemy rozwiązania Cisco, Ubiquiti Unifi, , rozwiązania zlecone [np. Aruba], pomiary i audyt sieci bezprzewodowych, w standardach 802.11ac,ax i starszych.

Analiza sieci WLan

badamy sieci bezprzewodowe oparte o standard WiFi za pomocą najwyższej klasy licencjonowanego rozwiązania EKHAU Sidekick. Wykonujemy inwentaryzację obiektów dla potrzeb projektowania sieci. Pracujemy na otrzymanych podkładach budowlanych DWG oraz innych formatach rysunkowych.

naprawa sieci bezprzewodowych – Ekahau:

Jeśli pomimo nakładów nie jesteś zadowolony z działania swojej sieci WIFI skorzystaj z profesjonalnego badania sieci. Ekahau Sidekick oraz oprogramowanie Site Survey pozwala na analizę i rozplanowanie struktury sieci WLAN/Wi-Fi pod kątem wydajności, zakłóceń, SNR, mapy zasięgu AP, analizy kanałów, podziału użytkowników między AP, interferencji między kanałami i sieciami, oraz innych funkcji np. pomiar zasięgu Bluetooth. Wykonujemy raporty analizujemy ruch w sieci, korygujemy prawidłowo kanały I rozmieszczenie Access Pointów, optymalizujemy istniejące i proponujemy właściwe rozwiązania. Wykonujemy również pomiary okablowania łączącego bezprzewodowe punkty dostępowe Access Point [AP] Serwerownie – centralne punkty dostępu [CPD] i pośrednie punkty dostępu [PPD]
Dokumentacja
dokumentujemy instalacje i serwis między innymi w formacie AUTOCAD, i w formatach mierników i oprogramowania.
W sprawach technicznych lub wycen proszę o kontakt pod nr. 603 22 88 90

Przykładowe badanie sieci bezprzewodowej.