Diagnostyka sieci komputerowej w biurze 15 osób

Diagnostyka sieci komputerowej

Została przeprowadzona diagnostyka sieci komputerowej w biurze zatrudniającym 15 pracowników. Podczas korzystania z sieci  występowały problemy z wczytywaniem się stron internetowych podczas powiększającej się liczby pracowników.

Na pierwszym etapie została zweryfikowana i zmierzona lokalna sieć LAN pod kątem problemów struktury sieci lub niepoprawnie skonfigurowanych urządzeń aktywnych. Gdy sieć lokalna została zweryfikowana i potwierdzono jej poprawność działania, przystąpiliśmy do weryfikacji dostawcy usług internetu.

Problemem okazała się świadczona przez dostawcę usługi internetu bazującego na adresacji IPv6, zalecono dostawcy zmianę na adresację IPv4. Po zmienia u dostawcy adresacji na IPv4 oraz wymianie routera dostawcy internetu na Mikrotika o odpowiedniej wydajności problemy zostały zażegnane a dostęp do internetu działa zgodnie z specyfikowanymi prędkościami, prawidłowo.

Qnap obsługuje prędkości sieci 2,5 Gbit i został podłączony do kluczowych stacji za pomocą przełącznika 8 portów 2,5 G TL-SG108-M2 pozwalającego w zadowalającej cenie uzyskać duże prędkości zapisu danych

.TEL:12 632 74 10  Kontakt techniczny w sprawie audytu sieci LAN.