Technologia POE

CO TO I JAK DZIAŁA POE

POE to sposób zasilania urządzeń sieciowych urządzeń sieciowych poprzez skrętkę służącą równocześnie do transmisji danych PoE (ang. Power over Ethernet), który może być zrealizowany bezpośrednio poprzez switch, z wbudowanym zasilaczem, lub pośrednio przez zasilacz POE umieszczony w szafie RACK.

Pozytywne aspekty zasilania PoE : Uproszczenie instalacji: Dzięki PoE nie trzeba instalować dodatkowych kabli zasilających dla urządzeń, co może znacznie uprościć proces instalacji sieci. Elastyczność w rozmieszczaniu urządzeń: Możliwość zasilania urządzeń sieciowych, takich jak kamery monitoringu, telefony VoIP i punkty dostępu Wi-Fi, małe switche i routery.

Oszczędność miejsca: Eliminacja potrzeby instalacji osobnych zasilaczy zewnętrznych lub gniazdek elektrycznych może zaoszczędzić miejsce i uprościć zarządzanie kablami w systemie.
Negatywne aspekty zasilania PoE dla transmisji sieciowej:
Zasilanie przez Ethernet (Power over Ethernet, PoE) ma wpływ na transmisję sieciową, szczególnie w przypadku urządzeń pracujących w sieciach komputerowych i telekomunikacyjnych. PoE pozwala na przesyłanie prądu elektrycznego wraz z danymi przez kabel Ethernet, co może mieć negatywne konsekwencje dla transmisji.

Moc zasilania: PoE dostarcza ograniczoną moc, moc i nazewnictwo standardów: 15,4W 802.3af – PoE, 30W 802.3at – PoE+, 60W 802.3bt- PoE++ [W-1WAT=1Volt x 1Amper]
zużycie mocy urządzeń: Access Point6,5-22W, Kamera 5-45W Switch 2-5W + zasilane urządzenia
Spadek napięcia: W przypadku długich kabli Ethernet lub nieodpowiedniej jakości kabli PoE może wystąpić upadek napięcia, co może wpłynąć na jakość i niezawodność transmisji danych.
Możliwość nadmiernego nagrzewania styków i wiązek okablowania co powoduje pogorszenie transmisji i skrócenie maksymalnej długości okablowania strukturalnego

Skontaktuj się w sprawie usług  instalacji i serwisu urządzeń POE w Krakowie i okolicach, : +48 603 22 88 90