Okablowanie strukturalne dla biznesu

Chętnie pomożemy Państwu w zakresie serwisu, planowania, instalacją i konserwacją infrastruktury okablowania i sprzętu sieciowego. Zarówno w nowych jak i w użytkowanych instalacjach i obiektach. Jesteśmy specjalistami w dostarczaniu bezpiecznych rozwiązań danych, wideo, głosowych, i okablowania światłowodowego, zapewniającego łączność z firmą i bezpieczeństwo danych. Dokładamy maksimum starań i kompetencji, żeby dostarczyć najlepszych rozwiązań technicznych spełniających potrzeby klientów.

Profesjonalne instalacje sieci LAN dla firm i instytucji

Od dwóch i pół dekady Ratio Technika sieciowa oferuje kompleksowe, rozwiązanie do instalacji do transmisji danych. Wykonujemy instalacje sieciowe opartych o protokół IP. Jesteśmy profesjonalistami w budowie sieci LAN, zarówno miedzianych, światłowodowych, jak i WLAN w standardzie WIFI. Nasze rozwiązania okablowania strukturalnego wyróżniają się na rynku jakością, wydajnością, niezawodnością. Stosujemy najnowsze metody i procedury instalacyjne, zgodnie z normami, zapewniając najwyższy standard naszych usług. Nasze prace obejmują planowanie i projektowanie, instalację, testowanie i uruchomienie okablowania i sprzętu sieciowego. Pracujemy dla wielu sektorów przemysłu, handlu i biznesu.

Nowoczesne instalacje LAN w Krakowie i całej Polsce

SSpecjalizujemy się w tworzeniu niezawo sieci LAN, okablowania miedzianego od kategorii 5e do 8.1 (do klasy II), zgodnie z normami ISO 11801, EN50173, EN 50174 oraz ANSI/TIA 568 oraz okablowania światłowodowego. Nasze instalacje miedziane jak światłowodowe, zarówno te kampusowe, pionowe, jak i 'fiber to desk’, są przystosowane do prędkości 10/100/1000 i 10Gbit. W serwerowniach implementujemy rozwiązania światłowodowe o prędkościach 40/100Gbit. Nasze usługi obejmują montaż okablowania w różnorodnych przestrzeniach, od szkół po magazyny i biura i przemysł.

Kompleksowe projekty LAN i serwerowni

Oprócz instalacji okablowania, świadczymy usługi projektowania sieci, konfiguracji i serwisowania. Dostarczamy sprzęt sieciowy w konkurencyjnych cenach, wykonujemy instalacje zasilania dedykowanego i budujemy serwerownie, montując szafy teleinformatyczne. Oferujemy kompleksowe usługi teletechniczne, spełniające wysokie wymagania serwerowni. Ponieważ serwerownie i centra danych są szczególnie wrażliwe na dostęp i przestoje, stusujemy tamrównież okablowanie światłowodowe preterminowane, oraz miedziane wyższych prędkości klas FA (cat7A)i sprawdzone niezawodne rozwiązania wybranych producentów (MOLEX, CORNING, Legrand).

Instalacja okablowania dla instalacji bezprzewodowych WLAN – WIFI 802.11.ac i 802.11.ax

Wraz ze wzrostem wymagań dotyczących Wi-Fi wzrosły również wymagania dotyczące doprowadzonego okablowania sieciowego, które je łączy. Nowo planowane okablowanie dla wysokowydajnych switchy i Access Pointów projektujemy dla prędkości 2,5 i 10 gigabitów. Starsze okablowanie (Cat5) nie odpowiadają na potrzeby tej technologii, choć w wielu przypadkach po certfikacji za pomocą miernika – certyfikatora możemy go zastosować dla prędkości 1Gbit. Natomiast dla każdej instalacji o prędkości 10Gbit zalecane jest okablowanie kategorii minimum 6A. Część access pointow lub bridge może wymagać również dwu torów LAN.

PROFINET – Specjalistyczne instalacje dla SCADA, MES i Automatyki

Realizujemy dedykowane instalacje dla systemów zarządzania produkcją SCADA i MES, w oparciu o okablowanie PROFINET służące do zbierania danych procesowych i liczbowych z procesu produkcyjnego, a także inne okablowania magistratowe. Wykonujemy również pomiary certyfikacyjne okablowania sieci Profinet.

Instalacja okablowania VOIP

Centrale telefoniczne przeszły znaczącą transformację, odchodząc od tradycyjnych systemów analogowych na rzecz VOIP nowoczesnych rozwiązań cyfrowych, które wykorzystują protokół IP. Ta zmiana spowodowała, że firmy i instytucje musiały przejść od klasycznego okablowania telefonicznego do zaawansowanego okablowania strukturalnego DATA. W rezultacie, wymagania dotyczące jakości i wydajności okablowania uległy zwiększeniu, stając się porównywalne z tymi stosowanymi w sieciach LAN.
Minimalnym standardem dla okablowania jest kategoria Cat5e. Jednakże, wiele projektów okablowania określa wymóg stosowania kabli kategorii Cat6 lub nawet Cat7a, aby zapewnić pełną zgodność i integrację z siecią komputerową. Taka specyfikacja nie tylko podnosi jakość i niezawodność sieci, ale także przyszłościowo przygotowuje infrastrukturę na przyjęcie nowych technologii.
Aby zapewnić, że okablowanie spełnia standardy jakości i wydajności, wymagane są specjalistyczne pomiary certyfikacyjne. Przykłady mierników, które są wykorzystywane do tych celów, to LANTEK III lub Fluke DSX 8000.

Okablowanie do zastosowań CCTV

Większość instalacji CCTV to obecnie kamery IP. Dlatego te kamery muszą pracować w profesjonalnie zainstalowanej sieci kablowej. Co więcej, ponieważ kamera pobiera zarówno zasilanie, jak i sygnał danych z tego samego pojedynczego kabla Ethernet, należy ją zainstalować zgodnie ze standardami i dokładnie przetestować, również ze względu na wpływ podwyższonej temperatury kabli POE na transmisję oraz rezystancji złącz na spadki napięcia zasilania kamery. Szczególnie istotne jest by zdublowane wady zasilania i błędy transmisji nie nałożyły się na siebie.

Kable 100V i strukturalne do instalacji Audio-Video

Okablowanie kategorii Cat6A lub Cat7 umożliwia transmisję Audio Video za pomocą Extenderów w jakości 4K na duże odległości. Dzięki zaawansowanym extenderom, możliwe jest przesyłanie mediów w jakości 4K@60Hz bez opóźnień na odległość do 70 metrów. Umożliwia to rozległe rozmieszczenie i sterowanie monitorów lub rzutników z wskazanych źródel. Również transmisja Audio w standardze PE pomiędzy wzmacniaczami i źródłami dźwięku może odbywać się bez zakłóceń po skrętce czteroparowej określonej kasy /kategorii. 

Wykonujemy też okablowanie dedykowane do instalacji audio 100V.

Testowanie okablowania strukturalnego, analiza błędów i uszkodzeń

Oferujemy audyty okablowania DATA, światłowodowego i miedzianego, zapewniając optymalną wydajność systemów naszych klientów. Testujemy i dokumentujemy stan kabli do transmisji danych, identyfikując uszkodzone tory i gniazda. Wykorzystujemy najnowocześniejszy sprzęt badawczy od Fluke, Lantek, EXFO, i AFL do certyfikacji elementów okablowania sieciowego.

Gwarancja jakości i kompetencji – 25 Lat gwarancji na okablowanie

Posiadamy certyfikacje od wiodących producentów takich jak 3M Volition, Draka, Alantec, Molex oraz Multimedia Connect (MMC), ZPAS. Na życzenie klienta oferujemy 25-letnią gwarancję na nasze okablowanie strukturalne miedziane i światłowodowe. Zatrudniamy specjalistów z dziedziny sieci teletechnicznych, wyposażonych w profesjonalny sprzęt pomiarowy i instalacyjny.

Dobra współpraca i atrakcyjne ceny

Posiadamy certyfikaty szkoleń od renomowanych producentów i stale inwestujemy w rozwój naszego zespołu. Dzięki współpracy z zaufanymi dostawcami, oferujemy atrakcyjne ceny na materiały instalacyjne.

Serwery, switche, serwerownie 10 Gbit i rozwiązania NAS

Zajmujemy się profesjonalną budową, przenoszeniem i serwisowaniem szaf serwerowych i serwerowni. Specjalizujemy się w konfiguracji i instalacji serwerów przystosowanych do infrastruktury 10 Gbit Ethernet, co stanowi ogromną jakościową zmianę.

Marki i zastosowanie

Współpracujemy z poniższymi producentami, na montaż zakupionych u nas rozwiązań tych producentów, oferujemy atrakcyjne ceny i wieloletnie gwarancje.

ZPAS – polski producent wysokiej jakości szaf serwerowych i rozwiązań dla serwerowni i centrów danych,

Z gamy produktów ZPAS oferujemy dostawy i montaż produktów z grupy Rozwiązania Teleinformatyczne

MOLEX  –  amerykańska korporacja – znany w  Polsce producent okablowania strukturalnego i rozwiązań teleinformatycznych.

Twórca standardu gniazd MOsaic (45×45) i synonim producenta złącz kablowych, w 2019 roku odnowiliśmy certyfikat instalatora okablowania strukturalnego. 

Corning Incorporated to międzynarodowa firma technologiczna koncentruje się na rozwoju produktów, które znajdują zastosowanie w nowoczesnych technologiach, wspierając rozwój infrastruktury telekomunikacyjnej głównie światłowodowej. Po przejęciu działu okablowania 3M Volition oferujemy całe portfolio telekomunikacyjne Corninga. Rokrocznie  odnawiamy certyfikaty firmy Corning.

Triton jest znanym producentem racków i szaf serwerowych,  

Szafy Triton znajdują zastosowanie w szerokim spektrum środowisk IT, od małych biur po duże centra danych. Spawane szafy o  dużej wytrzymałości i estetyce dobrze sprawdzają się w serwerowniach i biurach.

Rehau, Drakom, i Eaton

Rehau, Drakom, i Eaton  oferują zaawansowane produkty w zakresie teleinformatyki i elektrotechniki. Rehau koncentruje się na innowacyjnych systemach zarządzania kablami i instalacjach budowlanych. Drakom oferuje szeroką gamę produktów kablowych i komponentów sieciowych. Eaton jest liderem w technologiach zarządzania energią, dostarczając produkty do zasilania awaryjnego, dystrybucji mocy i ochrony przed przepięciami. Każda firma wnosi unikalne rozwiązania, wspierając rozwój nowoczesnej infrastruktury teleinformatycznej i elektrycznej.

Obszar działania

Nasze usługi świadczymy w Polsce południowej , z kluczowymi projektami realizowanymi w Krakowie oraz w województwach: Małopolskim, Świętokrzyskim, Śląskim, Łódzkim, Mazowieckim i Podkarpackim.  Realizujemy również instalacje dla klientów ogólnopolskich na terenie całego kraju. 
Specjalizujemy się w implementacji zaawansowanych rozwiązań sieciowych i instalacji w różnych środowiskach, od magazynów wysokiego składowania, hal produkcyjnych, po biura, szkoły, urzędy i hotele.

Profesjonalne instalacje IP i Teletechnika, kontakt ze specjalistą: +48 603 22 88 90